נדל"ן בארה"ב – ממיטה חולה למהלך מבריק

בסוף שנת 2008 פרץ בארה"ב משבר הבנקים שכונה גם 'משבר הסאב פריים'. בעקבות המשבר חלו שינויים משמעותיים בשוק הנדל"ן האמריקני, שינויים שיצרו הזדמנות בלתי רגילה במיוחד עבור משקיעים זרים. כאן אנחנו נכנסים לתמונה, BDS Capital השקעות נדל"ן בארה"ב.

הגורם העיקרי למשבר היו הבנקים. במשך העשור הראשון של שנות ה- 2000 העניקו הבנקים משכנתאות לכל דורש, בריבית גבוהה ביותר ובמימון של 100%. כל זאת ללא בדיקה מספקת של יכולת ההחזר. במקביל הנפיקו הבנקים אגרות חוב שהיו מגובות בתיקי המשכנתאות ומכרו אותן לציבור על מנת לגייס הון נוסף למשכנתאות. פעולות אלה גרמו לעלייה מלאכותית וחריפה בערכם של נכסי נדל"ן בארה"ב .

קשה לדעת במדויק מה קדם למה, אך ככל שלווים רבים התקשו לעמוד בתשלומי הריבית הרצחניים, כך נכנס שוק הנדל"ן האמריקני להאטה. הירידה בביקוש הביאה לצניחת ערך הבתים והבנקים שנתקעו עם נכסים שהחוב עליהם היה גבוה משווים החלו לעקל נכסים. כתוצאה מכך נמחק שווי אגרות החוב שהתבססו על המשכנתאות, בהיקפים של מיליארדי דולרים. הציבור שהיה מושקע באג"ח דרש פיצוי וכך קרסו גם חברות ביטוח ובנקים ברחבי המדינה, דבר שהוביל לצניחת הבורסות בכל העולם, בדרך למיתון הקשה ביותר מאז השפל של 1929.

משבר הסאב פריים הותיר משפחות רבות ללא קורת גג וגרם לרבים לפנות למגורים בשכירות בהיעדר יכולת לרכוש בית, או עקב החמרת תנאי המשכנתא. נכסים רבים עמדו ריקים ללא דורש, כשמחיריהם נמוכים משמעותית בהשוואה למחירים שלפני המשבר. נכסים רבים אחרים הועמדו למכירה במחירים נמוכים במיוחד לאחר עיקול או כינוס נכסים, על מנת לכסות את החוב בכל מחיר. ומכאן מחירי השכירות האמירו.

ממיטה חולה למהלך מבריק

אף אחד לא יודע לשים את האצבע על נקודת המפנה שהפכה השקעות נדל"ן בארה"ב ממיטה חולה, שאיש אינו רוצה להכניס לתוכה את ראשו, למהלך מבריק ששכר נאה בצדו. אולם עם העובדות אין להתווכח. יודעי דבר טוענים כי רכישת נדל"ן בארה"ב היום הינה הזדמנות עסקית נדירה, שמתרחשת רק אחת לכמה עשרות שנים. זאת, משלוש סיבות:

  1. מחיר הנכסים המעוקלים צנח עמוק מתחת לעלויות הבנייה של נכסים חדשים ומכאן שערך הקרקעות הזמינות לבנייה ירד לאפס.
  2. מחנק המשכנתאות והפסקת הבנייה גרמו לעלייה במחירי השכירות, כך שנכסים מניבים הכנסה גבוהה מאוד ביחס למחיר רכישתם.
  3. שווי הנכסים שנרכשו כאמור, במחיר הנמוך משמעותית ממחיר בנייתם, צפוי לעלות משמעותית בשנים הקרובות ולייצר רווח נוסף בעת מכירתם.

בשורה התחתונה: משבר הסאב פריים יצר הזדמנות חסרת תקדים למשקיעי נדל"ן בארצות הברית.

BSD Capital השקעות נדל"ן בארה"ב – שותפים להשקעה

השקעה מוצלחת מעבר לים מחייבת מערכת משומנת ויעילה של אנשי מקצוע מקומיים ומנוסים שיטפלו בהליכי הרכישה, ההשבחה והניהול של הנכסים. לצורך כך הקמנו מערך מקומי המלווה את הרכישה, מטפל בהשבחה ומנהל את הנכס מא' ועד ת'.

כדי לסייע לך לבצע את ההחלטה הנכונה, אנחנו מזמינים אותך לקרוא ולהתוודע להיבטים העיקריים של השקעת נדל"ן בארה"ב כדי לקבל את ההחלטה הנכונה, עבורך.

נדל"ן מניב – גלריה

בתים למכירה בפלורידה

מיסוי נדל"ן בארה"ב

קניית נכס בארה"ב – צעד אחר צעד

הצטרפו למועדון המשקיעים היוקרתי של B.S.D

CAPITAL GROUP CLUB

השאירו פרטים..

בודק...