השקעות נדל"ן בארה"ב – הפתרון השפוי לזוגות צעירים

בהשוואה לשאר מדינות המערב אנחנו הישראלים עובדים קשה יותר. מרווחים פחות ומשלמים הרבה יותר על מוצרי ייסוד כגון: מזון, דלק, רכב ודיור שהוא כנראה המכה הכואבת ביותר. שוק הדיור כמעט והכפיל את ערכו הנומינלי בשמונה השנים האחרונות ואין צפי לשינוי בשנים הקרובות. עליית המחירים האגרסיבית של השנים האחרונות יצרה תופעה חדשה וייחודית בעיקר בקרב זוגות צעירים. זוגות אלה, מוכנים לשלם כל מחיר ולקחת על עצמם כמעט כל התחייבות פיננסית על מנת לרכוש לעצמם ארבע קירות המעניקים תחושת ביטחון. גם אם מדובר בסיכון כלכלי עצום.

במצב בו מחירי הדיור עולים משנה לשנה, מוצאים עצמם זוגות צעירים רבים מתרחקים יותר ויותר מחלום הדירה. רוב הזוגות הצעירים לא מצליחים לגייס את ההון העצמי הראשוני הדרוש עבור לקיחת משכנתא לרכישת דירה באזורי הביקוש (ממוצע של כ- 400,000 ש"ח!) אך עבור הזוגות שכן הצליחו לגייס את ההון העצמי הדרוש, האם זה הצעד הכלכלי הנכון או שיש אפשרויות נוספות ואף טובות יותר?

קצת עובדות מהשטח

נכון לשנת 2015, מחירה של דירה ממוצעת בישראל עומד על כ-1.3 מיליון ₪. זוג צעיר המבקש לרכוש את אותה הדירה נדרש לגייס הון עצמי בגובה כ-400,000₪ המורכבים לרוב מחסכונות, הלוואות מההורים, מתנות מהחתונה והלוואות טווח קצר המכונות לרוב "הלוואות לכל מטרה".

זוג צעיר שחסך מספיק כסף על מנת לעמוד בתנאיי הסף למשכנתא, ימצא את עצמו משלם כ-5000₪ בכל חודש במשך 30 השנים הבאות. זאת ללא חישוב עליית מדד המחירים לצרכן המשתנה ובדרך כלל עולה על בסיס חודשי וריבית הפריים שכידוע לך יכולה לעלות משמעותית. לדוגמא, בשנת 2003 הגיעה ריבית הפריים לגובה קיצוני של 10%. בריבית גבוהה שכזו, ההחזר החודשי של המשכנתא יעלה אף הוא באלפי שקלים לחודש. חשוב לזכור כי עליית ריבית הפריים והמדד לצרכן אינם תלויים בנו ואינם ניתנים לחיזוי.

לפי נתוני עיתון גלובס, ההכנסה הממוצעת למשק בית בישראל לשנת 2014 עומדת על כ- 14,000₪.

אותו זוג צעיר ממוצע שרכש דירה ממוצעת ימצא את עצמו משלם כ-35% מהכנסתו החודשית עבור המשכנתא לבדה. עכשיו בואו ונניח כי לזוג יש שני ילדים, במקרה כזה הזוג יתקשה מאוד "לסגור" את החודש.

להשקיע במקום לשקוע

ויש גם חדשות טובות. אם נצא מהקופסא ונתקדם לכיוון שונה, נשכיל לגלות אופציה בטוחה והגיונית יותר. את ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה ניתן להשקיע באפיק השקעה סולידי כדוגמת נדל"ן מניב בארה"ב.

השקעת 400,000 ₪ בנכס מניב בארצות הברית תייצר עבור הזוג הממוצע, אותו הזכרנו קודם, הכנסה חודשית בגובה כ- 4000₪. כידוע לך, מחיר הנכסים בארה"ב נמוך מהמחיר בישראל וכמו כך גם התשואה היחסית שתתקבל על אותו הנכס – גבוהה בהרבה.

הכנסה פסיבית וקבועה זו, תגדיל את ההכנסה החודשית של אותו זוג לגובה של כ- 18,000₪. מתוך זה יוכל הזוג לשלם דמי שכירות עבורו ועבור ילדיו מבלי להתפשר על איכות, גודל ומיקום.

נוסיף על כך עליה סולידית של כ-5% בשנה בערך הנכס הנרכש בארה"ב ונקבל שילוש ההון תוך פחות מעשור!

האלטרנטיבה להזכירכם, היא שקיעה להתחייבויות אין סוף, כאלה התלויות בהרבה משתנים וגורמים וכמעט אף פעם לא בנו.

נחדד ונאמר שאת ההשקעה יש לבצע בזהירות ובמחשבה. להיעזר בחברה מקצועית, ותיקה ואמינה אשר מכירה את השוק על בוריו. כמו כן, כדאי לוודא שהאינטרס שלכם ושל החברה היזמית הוא משותף להצלחת ההשקעה ורצוי אף לטווח ארוך.

למידע נוסף אודות אפשרויות השקעה הכנסו לאתר של חברת לבינטין השקעות נדל"ן בארה"ב

הצטרפו למועדון המשקיעים היוקרתי של B.S.D

CAPITAL GROUP CLUB

השאירו פרטים..

בודק...